Sinds enkele maanden versterkt Victor Knooren het team van OML als adviseur Klimaatadaptatie en Duurzame Gebiedsontwikkeling. Met zijn kennis van bodem, water en natuur werkt hij aan een belangrijke opgave: bedrijventerreinen niet alleen economisch sterk, maar ook groener, klimaatbestendiger en prettiger maken voor mens en dier.
Van natuur naar gebiedsontwikkeling
De belangstelling voor natuur loopt als een rode draad door de studie en loopbaan van Victor. Tijdens zijn studie in Wageningen verdiepte hij zich in de invloed van bodem en water op de ontwikkeling van natuur. Die kennis bracht hij ook direct in de praktijk, onder andere bij het ontwerpen en aanleggen van voedselbossen.
“Planten, insecten en vooral fruitbomen hebben altijd mijn interesse gehad. Ook in mijn vrije tijd ben ik daarmee bezig. Zo verzamel en vermeerder ik oude fruitrassen.”
Bij OML brengt Victor deze kennis naar een nieuwe omgeving: bedrijventerreinen en werklocaties.
Klimaatadaptatie als onderdeel van gebiedsontwikkeling
Bedrijventerreinen staan voor verschillende uitdagingen. Denk aan hevige regenval, langere perioden van droogte, hittestress en het versterken van biodiversiteit. Dat vraagt om een andere kijk op de inrichting van bestaande én nieuwe werklocaties.
Victor brengt binnen OML kansen op het gebied van onder meer water, bodem, groen en biodiversiteit in beeld en vertaalt deze naar concrete projecten en ruimtelijke oplossingen. Daarbij werkt hij samen met gemeenten, ondernemers, parkmanagementorganisaties, adviesbureaus en andere partners.
Juist die combinatie van inhoud en uitvoering spreekt hem aan.
“Bij OML krijgen we de kans om plekken die nu nog sterk versteend zijn stap voor stap groener en klimaatbestendiger te maken. Ik vind het mooi om te zoeken naar oplossingen waarbij ruimte ontstaat voor natuur, maar waar het tegelijkertijd goed werken en ondernemen is.”
Samen werken aan toekomstbestendige bedrijventerreinen
Met de komst van Victor versterkt OML haar kennis op het gebied van klimaatadaptatie en duurzame gebiedsontwikkeling. Zijn expertise sluit aan bij de bredere ambitie van OML om samen met gemeenten, ondernemers en partners te werken aan toekomstbestendige werklocaties.
Daarbij gaat verduurzaming verder dan alleen energie. Ook water, groen, biodiversiteit en een gezonde leef- en werkomgeving spelen een steeds grotere rol. Door deze onderwerpen vanaf het begin mee te nemen in gebiedsontwikkeling en herstructurering kunnen bedrijventerreinen zich duurzaam blijven ontwikkelen.
En Victor? Die voelt zich inmiddels goed thuis binnen OML:
“De kleine, hechte groep collega’s sprak mij meteen aan. Iedereen brengt zijn eigen kennis mee en tegelijkertijd werken we samen aan heel concrete opgaven. Juist die combinatie vind ik mooi.”